Wbrew pozorom, wypadki przy pracy stanowią bardzo liczną grupę wśród statystyk wypakowych. Najczęściej przyczyny wypadków przy pracy leżą po stronie pracodawcy i są to zwykle zła organizacja pracy , nieprzestrzeganie przepisów BHP,  niesprawny sprzęt, złe warunki pracy, źle wyposażone i zabezpieczone stanowisko pracy, brak stosownego przeszkolenia BHP czy stosownych uprawnień, które w konsekwencji narażają na bezpieczeństwo pracowników, utratę zdrowia, a nawet życia.WYPADKI W PRACY


Przykładowe rodzaje wypadków w pracy:

  • wypadki i upadki na budowie, np. podczas pracy na wysokości (rusztowaniu),
  • uszkodzenie ciała wyrządzone przez wadliwe maszyny i urządzenia , np. porażenie prądem;
  • zatrucie substancjami chemicznymi;
  • oparzenia


Pracownikowi oprócz jednorazowego odszkodowania za wypadek przy pracy  z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tutułu ubezpieczenia wypadkowego, w przypadku gdy wina leży po stronie pracodawcy (wina nie musi być celowym działaniem i może także polegać na zaniedbaniu czy zaniechaniu ciążącego na nim obowiązku) , należy się także odszkodowanie ze strony pracodawcy. Większość zakładów pracy ma wykupione polisy OC, w związku z czym podmiotem wypłacającym swiadczenie będzie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.


Jakich formalności należy dopełnić aby w takiej sytuacji otrzymać odszkodowanie od pracodawcy?
Czy wiecie, że do wypadku może dojść nie tylko w miejscu pracy, ale również w innym miejscach, w których poszkodowany pracownik wykonywał służbowe obowiązki.
Co zrobić , jeśli nie zgadzasz się z protokołem po wypadku?


Skontaktuj się z nami jak najszybciej, bo czas działa na Twoją niekorzyść!!!Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek9.00 - 18.00
Sobota10.00 - 14.00
NiedzielaNieczynneGłówna siedziba firmy


ul. Wojska Polskiego 26

28-100 Busko-Zdrój


+48 795 464 493


kontakt@legisratios.pl

O nas

Świadczymy pomoc w zakresie dochodzenia świadczeń niewypłaconych lub też wypłaconych, ale zaniżonych w związku z poniesionymi szkodami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego (jako pasażer, pieszy, rowerzysta); wypadku w pracy, podczas pracy w rolnictwie czy też upadku na śliskim/uszkodzonym chodniku. Pomagamy także w walce z bankami w odzyskaniu prowizji przy wcześniej spłaconym kredycie czy też przy kredytach frankowych. Również pomagamy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej   , którzy potrzebują natychmiastowej pomocy przed egzekucją.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.