Co to są tzw. "polisolokaty" ?

"Polisolokata" to potoczna nazwa produktu finansowego z grupy ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, charakteryzującego się długofalowym horyzontem inwestycyjnym. Przede wszystkim miały być świetną alternatywą do funduszy inwestycyjnych oraz lokat bankowych, a kolejnym atutem tych ubezpieczeń była możliwość uniknięcia tzw. podatku Belki.

Niestety rzeczywstość okazała się zupełnie inna... Dlaczego? Ponieważ okazało się po kilku latach, że :

  • suma ubezpieczenia jest bardzo niska – pozorna, ustalana tak naprawdę po to, aby produkt  finansowy wyglądał jak polisa ubezpieczeniowa i w ten sposób kojarzył się z bezpieczeństwem;
  • większość kapitału lokowana jest analogicznie jak w funduszach inwestycyjnych przez co wiąże się z dużym ryzykiem;
  • doradcy finansowi polecający polisolokaty często nie informowali klientów o sporym ryzyku inwestycyjnym, opłatach likwidacyjnychwysokich kosztach zarządzania czy kryteriach doboru aktywów. 
  • za obsługę polisy, pobierane są miesięcznie  wysokie opłaty - nie zależnie od wyniku inwestycyjnego ;
  • wiele polis tego typu oparto o certyfikaty nienotowane na rynku regulowanym;
  •  w przypadku nagłej, niespodziewanej sytuacji życiowej (np. wypadku, chprpby, drogiego leczenia, etc.) nie ma możliwości skorzystania ze zgromadzonego kapitału, ponieważ byłoby to równoznaczne z jej rozwiązaniem, a to z kolei oznacza poniesienie absurdalnie wysokiej kary – “opłaty likwidacyjnej“.


Do kogo skierowana jest nasza oferta pomocy?

Nasza oferta pomocy prawnej jest dla konsumentów, któzy 

  • zastanawiają się nad rezygnacją z polisolokaty bądź też
  • w wyniku rezygnacji, zaprzestania opłacania składki zakończyli już swoje umowy UFK i zostali obciążeni tzw. “opłatą likwidacyjną”


Kiedy warto działać?

​Podjęcie działań jest konieczne, jeżeli:

  • pobrano od Ciebie bezprawnie "opłatę likwidacyjną", powołując się na Ogólne Warunki Ubezpieczeń, których pewnie nie otrzymałeś/aś?
  • gdy zawarłeś polisolokatę, od której nie możesz odstąpić


Działanie na własną rękę nie jest polecane , ponieważ wszelkie dokumenty związane z obsługą polisy powinny być przeanalizowane przez specjalistów.

O ile sama rezygnacja z polisy jest procesem prostym, to już bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, dochodzenie tego roszczenia na własną rękę z pewnością okaże się problematyczne, czasochłonne i nieskuteczne! 


Dlatego też, nie czekaj- zgłoś się do nas! Nasze doświadczenie w tym zakresie pozwoli na skuteczne załatwienie sprawy!Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek9.00 - 18.00
Sobota10.00 - 14.00
NiedzielaNieczynneGłówna siedziba firmy


ul. Wojska Polskiego 26

28-100 Busko-Zdrój


+48 795 464 493


kontakt@legisratios.pl

O nas

Świadczymy pomoc w zakresie dochodzenia świadczeń niewypłaconych lub też wypłaconych, ale zaniżonych w związku z poniesionymi szkodami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego (jako pasażer, pieszy, rowerzysta); wypadku w pracy, podczas pracy w rolnictwie czy też upadku na śliskim/uszkodzonym chodniku. Pomagamy także w walce z bankami w odzyskaniu prowizji przy wcześniej spłaconym kredycie czy też przy kredytach frankowych. Również pomagamy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej   , którzy potrzebują natychmiastowej pomocy przed egzekucją.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.