W przypadku osób poszkodowanych w wyniku wypadku, bądź innego czynu niedozwolonego , które doznały ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu, a ten spowodował znaczne ograniczenie bądź w ogóle uniemożliwił utrzymanie z osobami najbliższymi właściwych i prawidłowych relacji- właśnie osobom najbliższym  przysługuje zadośćuczynienie pieniężne za doznane krzywdy. Chodzi tutaj o takie stany wegetatywne , jak śpiączka, bądź paraliż osoby poszkodowanej. Dotyczy to także sytuacji, w której Twój bliski znajduje się w specjalnym ośrodku lub zakładzie opiekuńczym.


Dlaczego akurat Ty możesz starać się o zadośćuczynienie?

  • jeżeli w wyniku wypadku osoby bliskiej doszło do diametralnej zmiany Twojego dotychczasowego życia rodzinnego, osobistego, społecznego i zawodowego,
  • uszczerbek, jakiego doznała najbliższa Ci osoba jest na tyle ciężki, trwały i nieodwracalny, ponieważ stan jej zdrowia wyklucza lub ogranicza utrzymanie z nią kontaktu i dotychczasowej relacji, a Ty i Twoi najbliżsi nie możecie liczyć na odwzajemnienie z jej strony uczuć masz prawo do rekompensaty poniesionej przez Ciebie krzywdy.Stany ciężkie po wypadku (wegetatywne)

Dotyczy to również sytuacji, w której Twój bliski znajduje się w specjalnym ośrodku lub zakładzie opiekuńczym.


ZAPISZ ZMIANY


Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek9.00 - 18.00
Sobota10.00 - 14.00
NiedzielaNieczynneGłówna siedziba firmy


ul. Wojska Polskiego 26

28-100 Busko-Zdrój


+48 795 464 493


kontakt@legisratios.pl

O nas

Świadczymy pomoc w zakresie dochodzenia świadczeń niewypłaconych lub też wypłaconych, ale zaniżonych w związku z poniesionymi szkodami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego (jako pasażer, pieszy, rowerzysta); wypadku w pracy, podczas pracy w rolnictwie czy też upadku na śliskim/uszkodzonym chodniku. Pomagamy także w walce z bankami w odzyskaniu prowizji przy wcześniej spłaconym kredycie czy też przy kredytach frankowych. Również pomagamy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej   , którzy potrzebują natychmiastowej pomocy przed egzekucją.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.