WYPADKI W ROLNICTWIE

Wypadki w rolnictwie

Wszystkie osoby prowadzące gospodarstwo rolne w Polsce mają obowiązek zawarcia umowy ubezpieczeń rolnych- tzw. ubezpieczenia OC, czyli obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego. Niestety gospodarstwa rolne w Polsce cechują się wysokim wskaźnikiem wypadków, zarówno w przypadku szkód na mieniu jak i szkód na osobie- zwykle na osobach, które wspólnie pracują w danym gospodarstwie rolnym. W związku z tym posiadanie polisy OC jest bardzo ważne, jeśli ma miejsce wypadek w rolnictwie, aby pokryć równowartość zaistniałych szkód na mieniu lub osobie pracującej w danym gospodarstwie rolnym.


Najczęstsze wypadki w rolnictwie to:

  • uszkodzenie ciała poprzez chwycenie, wciągnięcie, uderzenie, obcięcie, zmiażdżenie części ciała przez maszyny rolnicze
  • upadki z drzew przy zrywaniu owoców, upadki z drabiny, złamanie nogi czy ręki na posesji
  • szkody spowodowane przez zwierzęta w zagrodzie
  • szkody wyrządzone przez pojazdy używane w gospodarstwie rolnym

Odpowiedzialność za zaistniały wypadek musi być oczywista i wynikać z zaniedbania właściciela gospodarstwa ( np. dopuszczenie kogoś do pracy przy wadliwej lub zepsutej maszynie rolniczej), zaniechania (np. nieuprzątnięcie podwórka czy też pozostawienie dziury na podwórku, przez którą doszło do wypadku) i musi mieć ścisły związek z pracą wykonywaną w gospodarstwie rolnym.


Jeżeli podczas pracy w rolnictwie w gospodarstwie rolnym Ty lub bliska Ci osoba doznały jakiejkolwiek szkody, należy się Wam odszkodowanie od zakładu ubezpieczeń, bez względu na to czy KRUS wypłacił odszkodowanie czy też nie! 


Nie zwlekaj i zgłoś się do nas po bezpłatną analizę sprawy!


Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek9.00 - 18.00
Sobota10.00 - 14.00
NiedzielaNieczynneGłówna siedziba firmy


ul. Wojska Polskiego 26

28-100 Busko-Zdrój


+48 795 464 493


kontakt@legisratios.pl

O nas

Świadczymy pomoc w zakresie dochodzenia świadczeń niewypłaconych lub też wypłaconych, ale zaniżonych w związku z poniesionymi szkodami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego (jako pasażer, pieszy, rowerzysta); wypadku w pracy, podczas pracy w rolnictwie czy też upadku na śliskim/uszkodzonym chodniku. Pomagamy także w walce z bankami w odzyskaniu prowizji przy wcześniej spłaconym kredycie czy też przy kredytach frankowych. Również pomagamy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej   , którzy potrzebują natychmiastowej pomocy przed egzekucją.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.