Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to nieformalna nazwa postępowania mającego na celu ogłoszenie upadłości osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej, a jednocześnie posiada długi, których nie jest w stanie spłacić. Upadłość konsumencka może być ratunkiem dla dłużnika w momencie, kiedy staje się on niewypłacalny. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów.


Upadłośc konsumencka :

  • jest przeznaczona dla osób fizycznych, nie dla firm
  • podstawowy warunek to niewypłacalność dłużnika
  • należy złożyć do sądu wniosek wraz z dowodami jako załącznikami 
  • sąd powołuje syndyka oraz sędziego-komisarza
  • wszelkie toczące się postępowania sądowe,  egzekucyjne, windykacyjne zostają wstrzymane
  • zostaje ustalona masa upadłosciowa
  • ustala się plan spłaty wierzycieli , po wykonaniu którego dochodzi do umorzenia zobowiązań - upadły pozostaje bez długów

Upadłość konsumencka to nowy start dla osób borykających się z długami, któe powstały z różnych powodów. Niepowodzenia życiowe, źle zainwestowane pieniądze, czy inne sytuacje losowe nie muszą już przekreślać naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Ogłoszenie bankructwa przywraca normalne warunki życiowe i daje szansę na pewne spojrzenie w przyszłość.


Postępowanie to jest sformalizowane i wymaga specjalistycznej wiedzy, w związku z czym konieczne jest podjęcie działań przez doświadczony zespół.


Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc!Godziny otwarcia


Poniedziałek - piątek9.00 - 18.00
Sobota10.00 - 14.00
NiedzielaNieczynneGłówna siedziba firmy


ul. Wojska Polskiego 26

28-100 Busko-Zdrój


+48 795 464 493


kontakt@legisratios.pl

O nas

Świadczymy pomoc w zakresie dochodzenia świadczeń niewypłaconych lub też wypłaconych, ale zaniżonych w związku z poniesionymi szkodami będącymi następstwem wypadku komunikacyjnego (jako pasażer, pieszy, rowerzysta); wypadku w pracy, podczas pracy w rolnictwie czy też upadku na śliskim/uszkodzonym chodniku. Pomagamy także w walce z bankami w odzyskaniu prowizji przy wcześniej spłaconym kredycie czy też przy kredytach frankowych. Również pomagamy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej   , którzy potrzebują natychmiastowej pomocy przed egzekucją.


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.