Niebezpieczne chodniki

Zgodnie z prawem właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek utrzymywać je w należytym stanie, który zapewnia pełne bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników ruchu. Niestety w praktyce mamy często do czynienia z zaniedbaniami tychże obowiązków, co prowadzi do wielu wypadków, w których poszkodowanymi zostają przypadkowi ludzie, doznając uszkodzen ciała czy też strat materialnych.

       Najczęstsze przykładowe zaniedbania to:

  • dziury w chodnikach, jezdniach czy nierówna powierzchnia
  • nieodśnieżone czy oblodzone chodniki, ulice, parkingi, place, itp.
  • niewłaściwe oznakowanie i niezabezpieczone roboty remontowe
  • wadliwe konstrukcje budowlane
  • padające, elewacje, gzymsy, śnieg, sople z dachu
  • upadki na śliskiej powierzchni w sklepie

Bardzo ważne jest dokładne udokumentowanie zaistniałej szkody- wykonanie zdjęcia dziury w chodniku, śliskiej nawierzchni- nawet telefonem komórkowym, zebranie oświadczeń świadków(ich nazwisk, adresów, numerów telefonu)- którzy będą niezbędni w postępowaniu sądowym, gdyż w późniejszym czasie będzie to trudne do udokumentowania, uzyskanie pomocy medycznej oraz zebranie dokumentacji z leczenia, udokumentowanie poniesionych kosztów na leki, rehabilitację, sprzet medyczny, opieke, itd.

Jeśli jesteś Poszkodowany w podobnym przypadku lub znasz kogoś kto ulegl takiemu wypadkowi – zadzwoń , bowiem należy się Wam odszkodowanie, które my pomożemy uzyskać w satysfakcjonującej wysokości!

Zadzwoń lub wypełnij nasz Formularz zgłoszeniowy, a nasi specjaliści od razu przystąpią do działania!

Infolinia : 881 020 090

Działamy na terenie całego kraju oraz  za granicą!

 
"Wy­padek to dziw­na rzecz. Nig­dy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."

Alan Alexander Milne